Támogatás

A plébánia működéséhez az alábbi módon lehet hozzájárulni:

1. Egyházi hozzájárulás
  2. Alapítványi támogatás

Az egyházi hozzájárulás

Az egyházi hozzájárulás, más néven "egyházi adó" a hívek önkéntes, de elvárt hozzájárulása az egyház működéséhez. Mértéke a nettó jövedelem egy százaléka. Az egyházi hozzájárulás megfizetéséről az "Egyházi hozzájárulás" menüpontban olvashatók információk.

Alapítványi támogatás

Az egyházi hozzájárulás mértékét meghaladó támogatások a plébánia alapítványának (Jézus Szíve Templomáért Alapítvány) fizethetők be.  Az alapítvány a befizetésekről adóigazolást ad, így az arra jogosultak adókedvezményt élveznek. Kérjük a kedves testvéreket, hogy anyagi helyzetüktől függően az egyházi hozzájáruláson felül is támogassák a plébániát.

A 2009. évtől (a 2009. évben a 2008. évi adóbevallásokhoz csatoltan) lehetőség van az adó 1%-át az alapítványnak adni.

Kérjük a kedves testvéreket, hogy feltétlenül rendelkezzenek adójuk 1%-áról az alapítvány javára.

Ön itt van: Home Támogatás